Lom1

 

Ahoj kolegové a návštěvníci našeho webu.

Ne, že by se v našem klubu nic nedělo, ale většina věcí, které se tvoří, se na web nedostanou, a tak alespoň já přidám pár fotek z rekonstrukce stanice Lom. Původně to byla stanice postavená na úzkém rozchodu, ale z projektu záhy sešlo.

Původní stav z výstavy ve Veselí nad Moravou:

Když projekt úzké skončil  (mimochodem ale kolega Mlha tvoří úzkou ve Vizovicích), byl Lom přestavěn na normální rozchod. Bohužel pak při manipulaci s moduly došlo k jejich částečnému zničení, a to hlavně na rozhraních, kde byla zničena jak krajina, tak i utrženy koleje. 

Stav před rekonstrukcí je složenina z několika fotek. 

Zřejmě z fotky není moc patrno, jak stanice vypadala před nástupem „traťovky“, ale našemu klubu původní kolejový plán nevyhovoval. Stanice měla jen dvě průjezdné koleje a zaústění vlečky lomu přes angličana nebylo šťastné. Takže jsem se rozhodl, že všechny koleje půjdou dolů a vše bude jinak.

Plán rekonstrukce:

Nejsem si jistý, jestli tu modrou kolej tam dám, to se ještě ukáže. Prozatím došlo k dodělání krajního modulu tak, aby v pravé části bylo možné moduly stanice Lom napojit na standardní trať. Modul je krátký jen 60 cm a do keysu půjde vložit s traťovým modulem, který by měl dodělat kolega Mira Běhávka s dětmi tak, aby oba moduly daly dohromady 150 cm délky stejně, jak jsou dlouhé zbylé moduly nádraží Lom.

Vytrhané koleje pod násypkou lomu:

Cipísek.