Smrk finále

Takže po dvou článcích ZDE a ZDE kde popisuji postup jak vytvořit kostru smrku (nebo se o to aspoň snažím) tu mám poslední článek s finálním flokováním.

Po uschnutí barvy kterou jsem strom nabarvil nastříkám větve ředěným sportakrylem 1:1 s vodou. Snažím se stříkat větve ze spodu a jen vršek i z boku ať tráva vytvoří nějaké větve i nahoře na špičce. Pokud možno ať se lak nedostane na kmen. On se tam stejně dostane ale určitě méně než když bych stříkal přímo z boku.

První fokování dělám touto trávou.

Netřeba flokovat úplně nahusto ať není ze větví chomáč zeleného. Flokuji opět pokud možno se spodu a jen vršek ze stran. Opět se snažím flokování sfouknout dolů fénem. Tak nějak vypadají po naflokování oba druhy stromků. Jak "středolesový" tak i "krajolesový".

 

Dalším krokem je nafokování kratší trávou. Používám tuto.

Flokuji opět do ředěného sportakrylu.

Tady pro porovnání podobné dva stromky po prvním floku a po přeflokování. Levý je jen první flok.

Tady už opět víc fotek konečného floku.

Vyzkoušel jsem stromky nafotit venku na sluníčku. Mělo by to líp ukázat barvy.

A poslední fotky jsou stromky nasazené na modulu tunelu.

Postup se pořád nějak ladí. Kolega chce vyzkoušet mikromolitan. Jiný kolega mě poradil že mám vyzkoušet jako poslední flok 1 mm trávu bez fénu. Takže je už na fantazii kdo co vyzkouší.

Co se týče pracnosti, tak nejdéle asi trvá kostru uplést. Odhaduji tak 15 min. Zbytek je už relativně jednoduché a není to nějak časově náročné. Podle mě je celková doba na jeden stromek tak 30-45 min. Není to úplně málo ale stromek se nedá udělat za 5 min. Odmítám se ale s jedním stromkem hrát tři hodiny.

Uvidím jak se bude situace s testováním různých materiálů vyvíjet když tak článek doplním. Cipísek.