Lom budovy a doplňky

Zdravím návštěvníky webu.

Po letní přestávce jsem se postupně dokopal do pokračování práce na stanici Lom. Ještě před letní přestávkou proběhla na jednom modulu Lomu stavba nebo spíše "vysazení" meruňkového sadu, jehož postup výroby jsem dokumentoval ZDE.

Přes léto pracoval jeden z našich mladých modelářů na stavbě budov. Myslím že se mu v celku podařili. Doufám že elán a budovatelské úsilí mu vydrží do dalších let. Stavby jsou použity:

http://igramodel.cz/cs/drazni-h0/335-vypravni-budova-mala-hrastice-h0.html?search_query=151013&results=1

http://igramodel.cz/cs/drazni-h0/85-stav-skladiste-dacice-h0.html?search_query=121007&results=1

http://igramodel.cz/cs/drazni-h0/351-sestava-kulen-mala-hrastice-h0-8594170442828.html?search_query=mala+hrastice&results=15

Pár fotek jak se stím 16 letý M. Běhávka postupně popral.

Myslím že se stavba podařila. Líbí se mě hlavně to skladiště, kde si pohrál i s interiérem a nakonec zkoušel i patinu těch obvodových zdí.

Jelikož skladiště mělo nehezkou rampu, tak jsem ji vylepšil. Na hrany jsem použil styrodur, na pojízdné plochy jsem použil kamennou dlažbu od faller https://www.faller.de/de/de/Produkte/Spurweiten/H0-Programm/Landschaftsbauten/Arkaden-Dekorplatten/Dekorplatte-R%C3%B6misches-Kopfsteinpflaster-sid10373.html cena příznivá cca 150Kč za dvě plotny 370x195mm.

Dále jsem natřel řidčíma temperkama ty papírové spodní zdi ať nejsou tak jednolité. Prvně takovou okrovou a po zaschnutí hnědou. Rozhodně si myslí, že to vzhledu prozpělo.

Celou budovu jsem nalepil k modulu akrotmelem. Kolem budovy a na rampu jsem nasypal osytou hlínu doplnil ještě štěrk a vše zafixoval dle rad zkušenějších ředěným sportakrylem 1:1 s vodou.

Nakonec jsem spojil dva moduly k sobě a místo kolem skladiště a přechod přeflokoval směsí trav stylem drnování. Je to několikrát flokované různou délkou 2 a 4mm a různýma odstínama vždy do kapek lepidla neředěného duvilaxu.

Dále došlo na umístění výpravní budovy a záchodků s šopkama. Obě budovy jsem si obkreslil na modul, prostor pro ně vymaskoval a následně plochy natřel duvilaxem a zasypal hlínou. Následně dosypal nástupiště štěrkem někde něco dosypal a nástupiště prostříkal ředěným sportakrylem. Mezi výpravní budovu a skladiště dolepil dlažbu a opět zasypal hlínou a kterou jsem fixoval ředěným sportakrylem.

Po zaschnutí jsem nalepil na hlínu (asi jsem měl spíš před zahliněním) betonový plotek který bude oddělovat zahrádku. Kolem plotu jsem pak musel dosypávat hlínu a opět fixovat sportakrylem.

Záchodky se šopkama jsem před nalepením na modul doplnil plotkem a brankou. Pak šopky nalepil akrotmelem a kolem opět zasypal hlínou a fixoval sportakrylem. No je to zkrátka pořád stejná písnička. Do kurníku (účel budovy jsem se dozvěděl až později) jsem nasypal uhlí. No co, tak kurník nebude. Doba se mění.

Pro dnešek vše. Cipísek.