Přechod přes koleje

Dalším doplňkem který je třeba buď koupit nebo vyrobit je přechod přes koleje pro cestující. Já jsem šel cestou výroby. V reálu existuje několik druhů těch přechodů a některé jsem si nafotil. Co je zajímavé, tak všechny jsou použity v jedné stanici a to ve Bzenci. Takže nemusí být v jednom nádraží stejné.

Já jsem si pro výrobu zvolil tu první variantu. Na výrobu jsem použil zbytky plastových kousků z elektrikářských lišt, které jsem nařezal na rozměry 22*5 mm. Nožíkem jsem srazil hrany tak aby mě nevadili těm úchytkám co drží koleje.  Dále jsem upravil smirkem hranolek 3*3 mm na rozměry 3*2 mm a nařezal na délky 22 a 13 mm. 

Pokusně vložený přechod mezi koleje. Celková šířka je 13 mm což by při rozchodu 16,5 mm snad nemělo zavazet.

Plasové destičky jsem pomocí oboustranné lepící pásky natřel šedou syntetickou barvou betonu.

Kratší dřevěné hranolky jsem nožíkem srazil aby měli tvar jak na fotce.

Dřevěné hranolky jsem natřel hnědou akrylovou barvou. Po zaschnutí jsem vše slepil sekundovým lepidlem a ještě ze spodní strany zafixoval zatlačením dvousložkového lepidla do mezer mezi plasty a hranolky. Ze spodní strany jsem vše musel pak sesmirkovat do roviny. Zároveň jsem srazil ještě hrany na těch krátkých dranolkách aby opět nezavazeli úchytům kolejí.

Pokusil jsem se o patinu zašpiněním křídama.

Takhle vypadají přechody zalepené mezi koleje. Lepil jsem dvousložkovým lepidlem tak snad to bude držet i na hranách. Dosypal jsem štěrk k přechodům zvlhčil vodou s jarem a zalel ředěným duvilaxem.

Ten levý přechod mě uhnul ke kolejnici tak doufám že vše projede. Zkoušel jsem vagonkem a mezera tam byla. No přinejhorším jej budu muset sundat a nalepit znova.

Takže snad to někomu pomůže. Cipísek.