Autojeřáb T 111

Ahoj kolegové,

dnes z trošku jiného soudku,pořídil jsem si stavebnici autojeřábu T 111 HSC 5,jedná se o rezinový odlitek s příhradovým ramenem.Počítám s ním do stanice k vykládce vozůZatím mám očištěné odlitky podvozku,kabinu,vlastní nástavby jeřábu a otoče.Rezinové díly bych chtěl příští týden stříkat základem.Takže zatím něco málo fotek.

 

částečně očištěné díly

další už s nasazenou kabinou

s jeřábovou nástavbou

Tak jsem se znovu odhodlal k pokračování v práci na T 111,dal jsem si ale načas,štěstí,že mám v práci jednoho mírně dotěrného kolegu,který do mě pořád šťourá kdy už ten jeřáb bude.

Takže jsem začal práce na rameni,jedná se o dobře udělaný lept,který není problém spájet,pokračoval jsem na kladkách,každá se skládá ze tří kusů,pak přišela na řadu vlastní skříň jeřábu s kabinou pro jeřábníka.Celkem jednoduchá stavba se ale zpomalila na hydraulice jeřábu.Majler který ovládá zdvih ramene je jasný,trochu problém byl s majlerem napínání lana.Tady jsem moc fotek nesehnal a nejsou pořádně zakrytované kladky.

Otoč jeřábu mám zalepenou napevno ke korbě,celý jeřáb půjde taky zalepit napevno do modulu ke kusé koleji,bude překládat řezivo do vagónů.

Napevno proto,že by při manipulaci mohl přijít k úhoně.Zezadu na něj bude najíždět trambus se dřevem

Pár fotek

doufám,že se přes svátky dostanu k dodělání a nalakování